0

Ю вентус и Рома не се победиха в дербито от третия кръг на Серия А, завършвайки 1:1.

"Старата госпожа" записа второ поредно равенство след това със Сампдория, но спря победната серия на римските "вълци", които тръгнаха с две победи през новия сезон.

Домакините от Торино поведоха в резултата още във втората минута, след като Душан Влахович вкара красив гол от пряк свободен удар. Топката се отби в напречната греда и не остави никакъв шанс на Руи Патрисио да реагира.

В 25-ата минута Мануел Локатели прати топката в десния ъгъл, но попадението му не бе зачетено след преразглеждането с ВАР заради игра с ръка.

В края на първата част от Юве имаха претенции за дузпа, но и след преразглеждане с ВАР такава не бе свирена.

На почивката треньорът на Рома Жозе Моуриньо направи двойна смяна, променяйки и постройката на своя отбор, преминавайки към такава с четирима защитници.

Промяната даде резултат, защото Юве вече не стигаше лесно до положения.

20 минути преди края на мача бившият играч на Ювентус Пауло Дибала прати топката в наказателното поле, където Ейбрахам я засече във вратата за 1:1.