0

Ш ампионът на Германия в последните 10 години Байерн Мюнхен срази носителя на Купата РБ Лайпциг с 5:3 и завоюва 10-а Суперкупа на страната.

Джамал Мусиала откри в 14-ата минута, а звездната покупка на баварците Садио Мане удвои четвърт час след това. Бенжамен Павар пък отбеляза още 15 минути след гола на сенегалеца, за да направи преднината на Байерн класическа.

Марсел Халстенберг върна един гол за "биковете" 14 минути след старта на второто полувреме, а Серж Гнабри разочарова за четвърти път Лайпциг в 66-ата минута. Кристофър Нкунку направи 2:4 от дузпа 13 минути преди края, а Дани Олмо върна надеждите на домакините минута преди края на редовното време.

Осем минути вътре в добавеното от главния съдия време Лирой Сане сложи точка на спора, поднасяйки на своя тим Суперкупата на Германия.

Това беше първи официален двубой за Байерн след раздялата с Роберт Левандовски, но поне в предни позиции не си пролича отсъствието на дългогодишния голмайстор, а Садио Мане даде да се разбере, че спокойно може да го замени.