0

Л идерът във футболния шампионат на България Черно море допусна загуба в първата си контрола от зимната подготовка.

„Моряците“ отстъпиха с 0:2 на Фарул Констанца в мач, игран на базата в Овидиу, Северна Добруджа, градче северно от Констанца, чието историческо име е Канара.

Черно море стартира по-добре срещата, като до 30-ата мин. На първото полувреме пропуснаха да открият след удари на Николай Златев, Мартин Милушев и Атанас Илиев, който в 11-ата мин. На празна врата ритна над напречния дирек в аут.

В хода на второто полувреме старши треньорът на Черно море Илиан Илиев подмени целия си състав, като още на почивката имаше девет промени.

Това повлия на играта на варненци и в 56-ата минута Фарул откри. Мартин Дичев фаулира футболист на домакините на границата на наказателното поле, а при изпълнението на пряк свободен удар Луис Мунтеано реализира за 1:0. Преди да влети в мрежата топката се отклони в стената и излъга вратаря Християн Славков.

Само две минути по-късно Фарул отбеляза страхотен гол от 30 метра чрез Дамиен Дусаут за 2:0.

Стартов състав на Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Росен Стефанов, Виктор Попов, Цветомир Панов, Пабло Гарсия, Алекс Фернандес, Мазир Сула, Мартин Милушев, Николай Златев, Атанас Илиев;