0

Б ългарска съдийска бригада начело с Георги Кабаков ще ръководи срещата-реванш от плейофния кръг на турнира Лига Европа между Карабах (Азербайджан) и португалския Брага.

Мачът е на 22-и февруари (четвъртък) от 19:45 часа българско време на стадион "Тофик Бахрамов" в Баку.

Помощници на Кабаков ще бъдат Мартин Маргаритов и Диян Вълков, които са категорична част от бригадата. Никола Попов ще бъде четвърти съдия.

Българи са и реферите, които ще отговарят за видеоповторенията (ВАР). Главен ВАР-съдия е Ивайло Стоянов, а асистент-ВАР е Драгомир Драганов.

Съдийски наблюдател, който ще оценява арбитрите, е Петери Кари от Финландия. Делегат на УЕФА е Фреди Фюрст от Полша.

Първата среща в Португалия завърши с изненадваща убедителна победа на азерите с 4:2.
Още едно българско назначение има в турнира Лига Европа. Заместник-изпълнителният директор на футболната ни централа Христо Запрянов ще бъде делегат на УЕФА за мача Спортинг (Лисабон) и Йънг Бойс (Швейцария).