0

О тборът на Андерлехт върви уверено към полуфиналите на турнира Лига на конференциите. Белгийците, които по-рано в турнира отстраниха българския шампион Лудогорец, спечелиха с 2:0 у дома срещу АЗ Алкмаар в първи четвъртфинален мач в турнира.

Андерлехт надигра съперника след голове на Майкъл Мурийо в 22-а минута и на Маджид Ашимеру в 70-а.

Фиорентина също почти си гарантира място на полуфиналите след убедителна победа с 4:1 при гостуването на Лех Познан.

"Виолетовите" записаха осма поредна победа в турнира след голове на Артур Кабрал, Нико Гонсалес, Джакомо Бонавентура и Нанитамо Иконе.

За поляците се разписа Кристофер Велде.

Базел и Ница оставиха развръзката за реванша след равенство 2:2 в първия мач в Швейцария.

Базел поведе в резултата в 26-ата минута с гол на Зеки Амдуни от дузпа, но гостите от Ница обърнаха мача до почивката с два гола на нигериеца Терем Мофи.

В 71-а минута Амдуни отбеляза второто си попадение в двубоя за крайното 2:2.