0

Н отингам Форест победи Манчестър Юнайтед с 2:1 като домакин в двубой от 20-ия кръг на английската футболна Висша лига. Успехът бе втори пореден за Нотингам, който заема 15-а позиция във временното класиране с 20 точки. Юнайтед допусна втора загуба в последните си три мача от шампионата и се намира на седмо място с 31 точки в актива си.

Двете поредни победи за Нотингам са първи от януари насам, а съставът прекъсна серията си от 11 поражения във всички турнири срещу Манчестър Юнайтед. Срещата бе 100-на в лигата между двата клуба.

За „червените дяволи“ поражението бе девето във Висшата лига и общо 14-о във всички турнири, а за последно те загубиха повече от 13 пъти преди Нова година през сезон 1930/1931.

И трите попадения паднаха през второто полувреме на срещата. Аржентинският полузащитник на домакините Николас Домингес реализира за 1:0 в полза на Нотингам Форест в 64-ата минута след подаване от съотборника си и в националния тим на Аржентина Гонсало Монтиел.

„Червените дяволи“ изравниха чрез Маркъс Рашфорд в 78-ата минута на мача, но четири минути по-късно 23-годишният Морган Гибс-Уайт отново даде преднина на домакините.

Футболистите на Нотингам имаха претенции за дузпа в 50-ата минута, но такава не бе отсъдена, а в 56-ата Диого Далот удари греда за гостите от Манчестър.