0

В ратарят Георги Китанов показа за пореден път, че се намира в отлична форма в началото на сезона в първенството на Малта. Въпреки, че в началото на новия сезон неговия отбор Флориана, с който през изминалия сезон спечелиха Купата на страната и заеха второто място в шампионата се представя колебливо Китанов спаси две дузпи в два поредни мача. Първата бе в миналия кръг срещу отбора на Моста. В 80-та минута при резултат 1:1 българският вратар се прояви отлично и спаси 11-метровия наказателен удар.  А вчера отборът му се изправи срещу втория в класирането Гзира Юнайтед и 15 минута при резултат 0:0, Китанов отново показа класа и отличен рефлекс и спаси отново дузпа.
Припомняме, че Китанов игра последователно за Черно море, ЦСКА-София, Астра (Румъния), Петролул (Румъния). Той бе и част от националния отбор на България до 21 години.