0

О тборът на Валенсия се наложи над Севиля с 2:1 като гост в двубой от първия кръг на испанското футболно първенство. И трите попадения паднаха през второто полувреме на мача.

Муктар Диакаби отбеляза първия гол за гостите от Валенсия в 60-ата минута, а девет по-късно мароканският нападател на Севиля Юсеф Ен-Несири изравни за 1:1.

Домакините останаха с човек по-малко заради директния червен картон на французина Лоик Баде в 81-ата минута на срещата. Той фаулира откъсналия се в атака Уго Дуро. Гостите се възползваха от численото си превъзходство и в 88-ата минута влезлият като резерва 20-годишен испанец Хави Гера донесе победата с 2:1 за Валенсия. Пак Дуро имаше ключова роля в ситуацията, асистирайки за попадението на Гера.

На вратата на Севиля бе мароканският национал Ясин Буну, който е спряган за един от вариантите за заместник на контузения Тибо Куртоа в Реал Мадрид. Севиля обаче отрича да има оферта за него.

В другия мач от първия ден на новото първенство Алмерия падна от Райо Валекано с 0:2 у дома.