0

Б ългарският национал Валентин Антов изгледа от пейката загубата у дома на своя Монца с 1:2 от Болоня в последен мач от 12-ия кръг на Серия А.

Монца поведе след точно изпълнена дузпа от Андреа Петаня в 57-а минута, но допусна обрат. Люис Фъргюсън изравни в 60-а, а Рикардо Орсолини донесе трите точки за Болоня с гол в 73-а минута.

Победата е първа за Болоня като гост през този сезон и с нея тимът се изкачи на 12-о място в класирането с 13 точки. Монца остава на 15-о място с 10 точки.

Мачът се изигра по програма, въпреки че домакините настояваха да се отложи заради шока, който всички в клуба преживяха след нападението в МОЛ в Милано, при което пострада техният играч Пабло Мари. Той бе намужкан с нож, но вече е изписан от болница и се възстановява у дома. Преди мача с Болоня играчите на Монца излязоха на терена с фланелки с надпис "Върни се скоро, Пабло".