0

П ортугалия се наложи с 3:0 над Босна и Херцеговина в мач от третия кръг на евроквалификациите в Група J и продължи безпогрешния си ход към първенството в Германия. „Мореплавателите“ са на първо място в класирането с 9 точки от 3 мача, а Босна е пети с 3.

Попаденията за домакините вкараха Бернардо Силва (44) и Бруно Фернандеш (77 и 90+2).

Кристиано Роналдо също се разписа в 24-ата минута, но попадението му не бе признато заради засада.

В другия интересен мач от вечерта Белгия и Австрия завършиха наравно 1:1 в мач от група F.

В 21-ата минута Орел Мангала си отбеляза автогол и изведе гостите напред на "Крал Бодуен" в Брюксел. В 63-ата минута Ромелу Лукаку изравни. "Червените дяволи" можеха да стигнат и до успеха, но в четвъртата минута на добавеното време гредата спря удар на Юри Тилеманс.

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, а през втората част домакините изпуснаха няколко добри положения за гол. Много силен мач за дебютиращия начело на белгийците у дома Доменико Тедеско изиграха Доди Лукебакио и Жереми Доку.

Австрия е лидер във временното класиране в групата със 7 точки, докато Белгия е втори, но и с мач по-малко.