0

Р ома взе минимална победа 1:0 над Байер (Леверкузен) в първи полуфинал в турнира на УЕФА Лига Европа на „Олимпико“.

В другата среща от този етап Ювентус успя да изравни вкъщи 1:1 на Севиля.

Така шансовете за италиански финал в турнира остават напълно реални преди реваншите на 18-и май.

Рома спечели през миналия сезон Лигата на Конференциите, а сега се опитва чрез успех във втория турнир на УЕФА да си гарантират място в Шампионската лига.

Единственото попадение за отбора на Жозе Моуриньо вкара младокът Едоардо Бове в 63-ата минута.

Той участва активно в головата атака, като дръпна и комбинира с английския нападател Тами Ейбрахам.

Храдецки отрази изстрела му, но топката попадна на Бове и той я оплете в мрежата.

Гостите можеха да изравнят три минути преди края на срещата, но Брайън Кристанте с гърди спря топката при удара на Фримпонг от Байер (Леверкузен). Гостите поискаха дузпа, но видеоповторенията показаха, че нямат основание.
В Торино Ювентус изигра много слабо първо полувреме, изоставаше с 0:1 от Севиля. Все пак в седмата минута на добавеното време Федерико Гати спаси „Старата госпожа“ с изравнителен гол.

Юсеф Ен Несири откри резултата за гостите в 26-ата минута с нисък удар, асистира му Окампос.

Малко по-късно голмайсторът можеше да удвои след пас от дълбочина на Брайън Хил, но беше застигнат и не нанесе мощен изстрел.

В последната минута на мача домакините искаха дузпа, но съдията Даниел Зиберт (Германия) не уважи претенциите им и дори не поиска преглед със системата ВАР.

Все пак Федерико Гати запази шансовете на Юве с удар с глава в последната секунда, като засече от метър центриране на Погба.