0

Б арселона се наложи с минималното 1:0 у дома срещу Осасуна в двубой от Примера дивисион. От този мач ще се запомни влизането в игра на 18-годишното зимно попълнение на каталунците Витор Роке.

На бразилския тийнейджър бе достатъчна една минута, за да закове гола, оказал се победен. 18-годишният бивш играч на Атлетико Параенензе влезе на мястото на Фермин Лопес в 62-ата мин. И само 60 секунди по-късно се разписа със страхотен шут от центриране на Кансело, с който препарира вратаря на гостите Айтор Фернандес.

Това беше неговият първи гол с екипа на Барса, който бе равен на ценни 3 точки.

Отборът от Памплона остана с 10 футболисти на терена заради втори жълт и съответно червен картон на Унай Гарсия в 68-ата минута на мача.

За Барселона окапа още един футболист - Феран Торес изкара само 6 минути на терена днес. Вчера пък се контузи португалецът Жоао Феликс. Титулярният вратар Тер Щеген и Иниго Мартинес пък още не са напълно възстановени, макар и близо до завръщане в игра.