0

В ратарят на Манчестър Юнайтед Андре Онана игра на ниво в дербито срещу Ливърпул, но привлече вниманието и с един свой ход през първото полувреме.

Онана спаси няколко добри положения мачът завърши 2:2. Гостите доминираха през по-голямата част от мача, но Онана и отборът успяха да стигнат до точка.

В края на първото полувреме, когато Ливърпул беше на път да изпълни корнер, Онана извади вазелин зад вратата и започна да търка ръкавиците си. Това привлече голямо внимание в социалните мрежи.

Феновете веднага забелязаха тази необичайна подробност, като някои спортни сайтове се шегуваха, че това е "причината той да допуска толкова много голове този сезон".

Все пак Онана имаше обяснение за това свое действие. А именно камерунският вратар нанесе вазелин, за да предотврати преминаването на влага през порите на ръкавиците му, така че ръцете му да останат сухи по време на мача.

С такива ръкавици Онана спря пет удара на играчи на Ливърпул, но на два пъти трябваше да извади топката от мрежата си.