0

В третия си мач без контузения ни национал Илия Груев Лийдс надви с 2:1 Уотфорд в 10-ия кръг от английското второ ниво – Чемпиъншип.

Победата бе втора за йоркшърци, след като загубиха нашето момче по време на гостуването си на  Норич (1:1) на 1 октомври. 3 дни по-късно – в навечерието на операцията на дясното коляно на Груев, пък Лийдс направи драматично 2:2 със Съндърланд, а после прекърши 2:0 Шефилд Юнайтед.

Сега „Елънд Роуд” ликува с 6-ия успех на своите за кампанията, дошъл с голове на двама чужденци. Белгиецът Ларжи Рамазани откри в 4-тата минута, а американецът Брендън Ааронсън удвои в 7-ата. Уотфорд уж върна интригата, намалявайки почти веднага след почивката чрез тъмнокожия германец с типично немско име Кудуо Баа.

Така преди изиграването на целия кръг в Чемпиъншип в сряда, Лийдс излезе начело в класирането с 22 точки. Вторият Съндърланд, на който предстои гостуване на Лутън, има същия актив. Третият Бърнли е с 21, но има визита на Хъл Сити.