0

Л ацио победи Рома с 1:0 в римското дерби, в което отборът на Жозе Моуриньо бе символичен домакин. Единственото попадение за успеха на "небесносините“ бе дело на бразилеца Фелипе Андерсон след половин час игра.

В 29-ата мин. Сгафи неговият сънародник от Рома Ибанес сгафи непростимо, като загуби топката в наказателното поле, пресиран от бившия „романист“ Педро, а Фелипе Андерсон я закова в долния десен ъгъл на вратата на Руи Патрисио.

Само пет минути по-късно Николо Дзаниоло от Рома спря добре топката и нанесе мощен удар, който срещна страничния стълб.

През второто полувреме Рома така и не успя да осъществи истински домакински натиск. Лацио бе близо до второ попадение в 73-ата минута, когато изстрел на Фелипе Андерсон отиваше в десния ъгъл, но вратарят Руи Патрисио направи впечатляващо спасяване.

Рома загуби един от лидерите си Лоренцо Пелегрини, който напусна терена през втората част с разтежение.

С успеха Лацио се придвижи до третото място в класирането, като изпревари Аталанта по голова разлика. Рома остава близо, но е на пета позиция.

СЪСТАВИТЕ:

РОМА: Руи Патрисио, Джанлука Манчини (46 Челик), Смолинг, Ибанес, Рик Карсдорп (63 Ел Шаарави), Мади Камара (73 Неманя Матич), Кристанте, Залевски (73 Андреа Белоти), Дзаниоло, Пелегрини (53 Кристиан Волпато), Абрахам; треньор Жозе Моуриньо

ЛАЦИО: Проведел, Мануел Ладзари (69 Хисай), Казале, Романьоли, Весино, Каталди, Луис Алберто (71 Тома Башич), Педро Родригес (68 Матео Канчелиери), Фелипе Андерсон, Матия Дзакани (85 Лука Ромеро); треньо Маурицио Сари

Голмайстор: Фелипе Андерсон 29

Серия А

13-ти кръг: Болоня – Торино        - 2:1, Сампдория – Фиорентина – 0:2, Монца – Верона         - 2:0, Рома – Лацио           - 0:1;
по-късно днес: Ювентус – Интер

от събота: Милан – Специя          - 2:1, Емполи – Сасуоло        - 1:0, Салернитана – Кремонезе – 2:2, Аталанта - Наполи       - 1:2

от петък: Удинезе – Лече – 1:1

1. Наполи       13 11 2 0 32:10   35 точки
2. Милан        12  9 2 2 27:14   29
3. Лацио        13  8 3 2 25:8    27
4. Аталанта     13  8 3 2 19:10   27
5. Рома         13  8 1 4 16:12   25
6. Интер        12  8 0 4 25:17   24
7. Удинезе      13  6 5 2 21:13   23