0

Д иого Далот и Бруно Фернандеш вкараха в двете полувремена и Манчестър Юнайтед надви с 2:0 Уигън Атлетик в мач от третия кръг на турнира за Купата на Футболната асоциация на Англия (ФА).

В следващия кръг – на 1/16-финала, "червените дяволи" ще гостуват на победителя от преиграването между Нюпорт Каунти и Ийстли.

Юнайтед ще срещне отбор от четвърта или пета дивизия, а градският съперник Манчестър Сити не може да се похвали със същото. Носителите на трофея ще гостуват на Тотнъм Хотспър, а Челси ще домакинства на изненадата на сезона Астън Вила. Ливърпул пък ще посрещне Норич Сити или  Бристъл Роувърс.

Далот даде преднина на "червените дяволи" в 22-та минута, когато удар на Маркъс Рашфорд бе блокиран и попадна на пътя на португалеца.
Той овладя топката с едно докосване и с второто я заби в долния ъгъл от около 20 метра.
Фернандеш удвои преднината на “червените дяволи“ в 74-та минута от дузпа.

Манчестър Юнайтед загуби последния финал на ФА Къп с 1:2 срещу Манчестър Сити.