Л евски е близо до това да осъществи втори входящ трансфер след привличането на Ради Кирилов, който пристигна като свободен агент от ЦСКА 1948.
Очаква се към „сините“ да се присъедини бразилското крило Рилдо. Новината беше потвърдена от местния сайт Netlusa.br и журналиста Луиш Магаляеш.
Рилдо за последно игра под наем в четвъртодивизионния бразилски тим Португеза. На 29 май (четвъртък) от клуба обявиха официално, че се разделят с Рилдо и той се завръща в португалския Санта Клара, който притежава правата върху него. Договорът на бразилеца със Санта Клара е валиден до 30 юни 2027-а година.
За да го привлече, Левски ще трябва да води преговори със Санта Клара относно трансферна сума, освен ако не бъде постигнато ново споразумение за наем.
През 2024 година Рилдо има 15 изиграни срещи за Португеза, в които се разписа пет пъти. Основната му позиция е дясно крило, но с лекота може да действа и по левия фланг.
Досега Рилдо е носил екипите на редица бразилски тимове, сред които личат имената на Гремио, Баия, Бразил де Пелотас, Гояс и Жувентуде, а в Европа е играл за Портимонензе и настоящия си клуб Санта Клара, пише gong.bg.