0

Б ългарското крило Здравко Димитров вкара гол за Сакаряспор, но отборът от второто ниво беше сразен с 1:5 при гостуването си на Хатайспор в среща от 5-ия кръг за Купата на Турция.

Това е втори мач от втория период на Здравко Димитров в Турция, след като "зелените крокодили" отново го взеха под наем.

В първия случай Димитров беше преотстъпен в Сакаря от Левски, а сега е даден под наем от Септември (София) – лидер във Втора лига.

Шведът Серджо Карлош Страндберг вкара четири гола за елитния тим от Хатай, а един гол добави Фисайо Деле Баширу.

Здравко Димитров се разписа в 19-ата минута, изравнявайки резултата за 1:1 с глава,  след като получи топката от Джем Акпънар.

Българинът остана на терена до 66-ата минута, когато беше заменен от Али Юлген.

Още до почивката обаче домакините вкараха три гола. Страндберг отново изведе своите напред в 24-ата минута, а в 32-ата направи 3:1. Фоде Баширу покачи на 4:1 три минути преди края на първата част, а Страндберг оформи крайния резултат съвсем накрая.