0

О тборът на Манчестър Сити победи Кристъл Палас с 4:2 като гост в среща от 32-ия кръг на английската футболна Висша лига. „Гражданите“ се изкачиха на второ място във временното класиране със 70 точки, колкото има лидерът Ливърпул и са с 2 точки повече от третия Арсенал, но и двата тима са с мач по-малко.

Успехът бе втори пореден за Манчестър Сити, който няма загуба във Висшата лига от началото на 2024 година, а домакините допуснаха второ поредно поражение и остават без победа в шампионата от края на февруари насам.

Победата бе тонизираща за самочувствието преди първия мач от 1/4-финалите на ШЛ срещу Реал Мадрид на "Бернабеу" във вторник, 9 април.

Домакините от Кристъл Палас реализираха за 1:0 още в третата минута, когато Жан-Филип Матета бе изведен отлично в предни позиции и преодоля вратаря на Сити Ортега.

Гостите бяха близо до изравняване в 11-ата минута след опасен удар на испанеца Родри, но Дийн Хендерсън опази вратата си.

Две минути по-късно обаче Кевин де Бройне отбеляза изравнително попадение за Манчестър Сити, пращайки топката в горния десен ъгъл за 1:1.

Манчестър Сити поведе две минути след подновяването на играта през второто полувреме. 19-годишният Рико Люис се озова в добра позиция и стреля край Хендерсън, за да донесе аванс от 2:1 за „гражданите“.

Гостите увеличиха преднината си в 66-ата минута, когато Де Бройне намери с удобен пас Ерлинг Халанд и норвежкият нападател бе точен за 3:1, вкарвайки 30-ия си гол за сезона. Ситуацията бе преразгледана със системата за видеоарбитраж-ВАР и попадението бе зачетено.

Малко по-късно, в 70-ата минута, Кевин де Бройне отбеляза втория си гол в мача след асистенция на Родри и под номер 100 с екипа на Манчестър Сити, ставайки третия най-добър реализатор в историята на клуба.

Френският нападател на Кристъл Палас Одсон Едуар оформи крайното 2:4 в 86-ата минута на двубоя.