0

К осово надделя с 3:0 срещу Кипър в мач от четвъртия кръг на група С2 от Лига на нациите. Защитникът на ЦСКА – Лумбард Делова, изигра пълни 90 минути и заслужи една от най-високите оценки. Делова се справи добре първо с трансферната цел на "червените" през лятото Йоанис Питас, а после и с бившия нападател на Лудогорец - Пиерос Сотириу. Гол на Сотириу в края на мача бе отменен чрез ВАР. Косоварите са с 9 точки - само три под лидера Румъния. Кипър има 3 пункта.

Амир Рахмани даде аванс на косоварите след точно половин час игра, когато излъга двама кипърски бранители и останал очи в очи със стража Деметрис Деметриу нанесе решителния удар за 1:0. Седем минути след почивката домакините до голяма степен решиха всичко с втори гол. Илир Красински се оказа абсолютно непокрит на границата на пеналта и след като една отбита топка стигна до него, той стреля безкомпромисно – 2:0. Всичко стана ясно в средата на второто полувреме, когато Емир Сахити оформи класическата победа за Косово.