0

П арагвай направи обрат срещу Венецуела, за да постигне домакински успех с 2:1 в среща от Световните квалификации в зона Южна Америка. С победата "гуараните" вече са шести с 13 точки, след като изпревариха противника си в този двубой, който остава осми с 11 точки.

Защитникът на Левски Кристиан Макун бе в състава на Венецуела, но не записа минути в мача. Гостите откриха резултата в 25-ата минута след гол на Йон Арамбуру. Той получи по десния фланг на атаката на Венецуела, напредна и с хубав диагонален удар по земя не остави шансове на Роберто Фернандес.

В 41-ата минута Хулио Енсисо можеше да изравни, но пропусна дузпа, след като изпълнението му от бялата точка бе спасено от Рафаел Ромо. В герой за Парагвай се превърна Арналдо Санабрия, който реализира два гола през втората част. И в двата случая той показа отлично позициониране.