0

В ъпреки двата отменени гола – на Тросар и Сака, Арсенал отстреля „лисиците“ от Лестър като гост с 1:0, резултатът от една от любимите песни на феновете „One nil to the Arsenal”.

Отборите, които в трудни периоди устискват победи с по 1:0, имат шампионска жилка, сега момчетата на Артета трябва да покажат, че наистина я имат в ключови месеци като март и април.

Голът на Габриел Мартинели в 46-ата мин. Бе достатъчен Арсенал да увеличи на 5 точки аванса си пред шампиона Ман Сити преди мача на „гражданите“ с Борнмът късно в събота.

Бразилецът отбеляза елегантно в далечния ъгъл в първата минута на второто полувреме, следвайки ловкото подаване между краката на съперник на Леандро Тросар.

На белгийското крило, привлечено през януари от Брайтън, отмениха чудесно попадение след шут в горния ляв ъгъл на Уорд. Реферът първоначално  го зачете, но при преглед на монитора отсъди фаул на  Бен Уайт от Арсенал срещу вратаря на Лестър Уорд след центриране от корнер.

Лестър, 14-ти, не игра добре, въпреки че Келечи Ихеаначо също имаше отменен гол малко след този на Тросар.

Неотдавнашното колебание на Арсенал във Висшата лига, довело до загубата на цели 7 точки от възможни 9, изглежда вече е преодоляно, макар че „топчиите“ не показаха обичайната си плавна отборна игра.

След отменения гол на Тросар чувството на Арсенал за съдийска несправедливост се засили няколко минути по-късно, когато претенциите им за дузпа бяха отхвърлени от рефера Поусън при сблъсък на Букайо Сака в пеналта с Хари Сутар.

Мартинели вкара деветия си гол за сезона в лигата само 51 секунди след второто полувреме, когато спокойно хлъзна топката покрай Уорд, получавайки болезнен удар в десния крак от опиталия да му попречи Уилфред Ндиди. За щастие бразилецът се съвзе и доигра мача.

За офсайд на Мартинели отмениха втори гол на Арсенал, отбелязан от Сака.

Oлександър Зинченко, на когото клубът  даде капитанската лента в цветовете на украинското знаме като знак на уважение в седмицата на първата годишнина от руската инвазия в родната му Украйна, се доближи до втори гол, но вратарят Уорд изби опасния му фалцов удар.

В друга среща от кръга Лийдс се наложи с 1:0 у дома срещу Саутхемптън с гол на Хуниор Фирпо в 77-ата минута и се намира на 17-то място в класирането. "Светците" остават на 20-та позиция.

В другите срещи Астън Вила победи с 2:0 като гост Евертън, а Уест Хем спечели с категоричното 4:0 пред собствена публика срещу Нотингам Форест, който миналата седмица "отхапа" две точки от шампиона Ман Сити с престижен хикс 1:1.

Първенство на Англия по футбол, мачове от 25-ия кръг на Висшата лига:

Евертън - Астън Вила         0:2, Лийдс - Саутхемптън          1:0, Лестър Сити - Арсенал        0:1, Уест Хем - Нотингам Форест   4:0

по-късно днес: Борнмът - Манчестър Сити, Кристъл Палас - Ливърпул