0

С еверна Ирландия победи с 2:0 Люксембург като домакин в мач от мач от група С-3 от Лигата на нациите на УЕФА, с което отборът на Майкъл О'Нийл оглави класирането след първия кръг. В другия двубой България и Беларус завършиха наравно 0:0.

Северноирландците си осигуриха трите точки в Белфаст още в началото на първото полувреме.

В 11-ата мин. Браун хвърли дълъг тъч отдясно, Балард се пребори за топката при близкия дирек, тя стигна до централния защитник Патрик Макнеър, който от точката на дузпата шутира в левия ъгъл за своя седми гол за Северна Ирландия от 70 мача.

Партньорът му от защитата Конър Брадли удвои в 17-ата мин. Именно той се пребори с Дирк Карлсон за топката отдясно, като спечели фаул точно на границата на наказателното поле.

Джордж Савил изпълни прекия свободен удар ниско към близката греда, където Балард изникна на точното място, за да отклони топката за първия си гол на „Уиндзор Парк“.

За Люксембург по едно полувреме играха бивш и настоящ играч на ЦСКА-София. Енес Махмутович, който напусна "червените" това лято и подписа с нидерландския НАК Бреда, бе сменен на полувремето и неговото място зае новопривлеченият от ЦСКА-София ляв бек Мика Пинто.