0

Л итовският Жалгирис и Галатасарай завършиха 2:2 в първи мач от втория квалификационен кръг на Шампионска лига. Крайният победител от сблъсъка е евентуален съперник на Лудогорец в следващия кръг, ако българският шампион преодолее Олимпия Любляна.

Донатас Казлаускас бе големият герой за домакините, след като влезе резерва и изравни в добавеното време. Бурната му радост при гола обаче му донесе втори жълт картон и той ще пропусне реванша в Истанбул.

И четирите попадения паднаха след почивката. Нигериецът Матиас Ойевусу даде аванс на Жалгирис в 48-ата минута, но гостите направиха пълен обрат в рамките само на три минути с голове на Абдюлкерим Бардакджъ (75) и Халил Дервисоглу (78).

Литовците обаче не се предадоха и стигнаха до попадение в самия край на мача, когато Казлаукас засече на далечната греда от въздуха центриране на Бопесу.

Резултати от срещите от втория квалификационен кръг на Шампионската лига по футбол:

ХИК (Финландия) - Молде (Норвегия) – 1:0

Жалгирис Вилнюс (Литва) - Галатасарай (Турция) – 2:2

Сервет (Швейцария) - Генк (Белгия) – 1:1

Зрински (Босна и Херцеговина) - Слован Братислава (Словакия) – 0:1

Динамо Загреб (Хърватия) - Астана (Казахстан) – 4:0

Днипро-1 (Украйна) - Панатинайкос (Гърция) – 1:3

Брейдаблик (Ислания) - Копенхаген (Дания) – 0:2