0

И лия Груев и Лийдс постигнаха драматична победа с 2:1 пред над 36 000 зрители у дома срещу Престън Норт Енд в двубой от 28-ия кръг в Чемпиъншип в Англия.

Българският национал Груев отново бе титуляр за "белите" и остана на терена 90 минути.

Уил Кийн даде аванс в полза на гостите още във втората минута, но Дан Джеймс изравни само четири минути след това.

Натискът на домакините продължи цяло второ полувреме, а в четвъртата минута от добавеното време накрая Жоел Пиро от дузпа осигури ценния успех за  трикратните шампиони на Англия, с което вдигна на крак публиката на "Елънд Роуд".

Третият пореден успех осигури актив от 54 точки за Лийдс, който се намира на четвърто място във временното класиране в Чемпиъншип. Лидерът Лестър е с 65.

Илия Груев вече е твърд титуляр като централен полузащитник, в този мач той игра 71 пъти с топката, неговите 57 паса бяха с 86% точност, четири от тях бяха "ключови", според "Скай спортс", срещу него бяха извършени 3 нарушения, той направи 2 фаула.