0

Реферката Ребека Уелч стана първата жена, ръководила мач от английската Висша лига по футбол - двубоя между Фулъм и Бърнли.

40-годишната Уелч бе кадем на гостите, които победиха с голове на Уилсон Одобер и Сандер Берге.

Ребека респектира професионалистите, наложи й се да покаже само 3 жълти картона – на Басей и Палиня от Фулъм и на Бейер от Бърнли.

С успеха новакът Бърнли прекъсна серия от три мача без победа и се отлепи от дъното на класирането – вече е предпоследен с 11 точки. Фулъм е 12-и с 21 точки.

Ребека Уелч редовно съдийства на мачове от женската лига, а преди е получавала наряди за срещи от по-ниските дивизии и турнира ФА Къп, както и за Световното първенство при дамите по-рано тази година.

На 4 ноември бе четвърти съдия на мача от Висшата лига между Фулъм и Манчестър Юнайтед.

Тотнъм постигна трета поредна победа и се върна в топ 4. "Шпорите" се наложиха с 2:1 у дома срещу Евертън и изместиха Манчестър Сити от четворката. Сити има мач по-малко заради участието си в Световното клубно първенство в Саудитска Арабия, което спечели.

Тотнъм поведе рано с гол на Ричарлисон в 9-а минута, а Хьон-Мин Сон удвои в 18-а.

Евертън намали в 82-а минута с гол на Андре Гомеш, а до края Данжума пропусна на два пъти отлични ситуации да донесе точка за "карамелите".

Новият мениджър на Нотингам Нуно Ешпирито Санто дебютира на поста с домакинска загуба с 2:3 от Борнмът.

Еланга даде аванс на Форест преди почивката, но гостите обърнаха с две попадения на Доминик Соланке. Крис Ууд изравни на Нотингам и изглеждаше, че Форест ще докопа точка, но в добавеното време Соланке оформи своя хеттрик и донесе победата за Борнмът.

Борещият се за оставане в елита Лутън постигна изненадваща победа с 1:0 срещу кандидата за топ 4 Нюкасъл. Андрос Таунзенд наказа един от бившите си клубове с единствения гол за третата победа на Лутън за сезона.