0

Р еал Мадрид триумфира за 36-и път в своята история с титлата в Испания. Това се случи след 34 кръга в Ла Лига, след като в него "лос меренгес" поразиха с 3:0 Кадис, докато Барселона загуби с 2:4 визитата си на Жирона.

Втората победа през сезона над Барса със същия резултат 4:2, гарантира и историческото първо участие на Жирона в Шампионската лига. Тимът на Мичел изпревари Барса и си върна второто място, където се надява да завърши сезона.

Двата каталунски клуба сътвориха невероятно шоу. Андреас Кристенсен откри резултата още в третата минута, а секунди след подновяването на играта Артьом Довбик изравни. Роберт Левандовски даде преднина на Барса в края на първата част с гол от дузпа. Влизането на игра на Порту през втората част промени изцяло развитието на двубоя. В рамките на девет минути той се отчете с два гола и асистенция за попадение на Мигел Гутиерес и донесе победата на Жирона.