0

Л ивърпул се изравни с Арсенал на върха в класирането на английското първенство по футбол, след като спечели като гост с 3:1 срещу Фулъм в мач от 33-ия кръг. Сред най-коментираните гости на мача бе Специалния Жозе Моуриньо, който от големите клубове от Висшата лига не е бил треньор само на Ливърпул (след Челси, Ман Юнайтед и Тотнъм). Веднага тръгнаха спекулации дали той не е кандидат за поста на Юрген Клоп, който напуска "Енфийлд" след края на този сезон. Първоначално за наследник на Клопо бе спряган португалецът Аморим, треньор на лисабонския Спортинг. А сега Жозе съвсем заплете интригата.

Ливърпул поведе в 32-та минута след фаул на Аликзандър-Арнолд.

Домакините успяха да изравнят 1:1 в седмата минута на добавеното време преди почивката чрез Тимоти Кастан.

С голове в 53-та минута на Райън Гравенберх и на Диого Жота в 72-ата гостите се наложиха с 3:1.

По-рано Астън Вила победи Борнмът с 3:1 като домакин и дръпна с 6 т. пред Тотнъм на четвъртото място в класирането, като "шпорите" са с два мача по-малко.

Доминик Соланке изведе гостите напред след половин час игра, но в добавеното време Морган Роджърс изравни, а през втората част Муса Диаби и Леон Бейли донесоха победата на Вила.

В друг мач от кръга Кристъл Палас надви с 5:2 Уест Хем.