0

Р еал Мадрид победи трудно с 1:0 у дома Майорка в мач от 19-ия кръг от шампионата на Испания. "Белите" изпитаха много трудности в първата си среща за 2024 година, но достигнаха до минимален успех, който ги изкачи еднолично на първо място с актив от 48 точки. "Кралският клуб" може да се поздрави с неофициалната титла "зимен шампион" след изиграване на половината мачове от сезона.

В 78-ата минута ветеранът Лука Модрич центрира от ъглов удар и Антонио Рюдигер с глава реализира решителното попадение във вратата на отбора от Балеарските острови.

Преди това гостите два пъти достигаха до чисти голови положения пред вратата на столичани, но гредите спасиха Андрий Лунин  след удари на Антонио Санчес и Даниел Родригес в двете полувремена.

В 72-ата минута Брахим Диас от домакините също нацели страничния стълб при добавка на празна врата след удар на Родриго и спасяване на вратаря Предраг Райкович.
Майорка е на 14-то място в класирането с 18 точки.

В друга среща от кръга Селта се наложи с 2:1 у дома среща Бетис. Голове на Яго Аспас и Вилиот Сведберг във всяко от двете полувремена осигуриха обрата за отбора от Виго.

Преди това Айтор Рубиал даде преднина за "зелено-белите" в шестата минута на срещата на стадион "Балаидос".

Бетис е на седмо място в класирането в Ла Лига с 28 точки, докато Селта се намира на 17-та позиция до момента с 16 точки.

По-късно тази вечер Жирона приема Атлетико Мадрид и при победа може да се изравни по точки с Реал Мадрид.

В четвъртък шампионът Барселона гостува на Лас Палмас.