0

И нтер победи с 1:0 Атлетико Мадрид в първи мач от 1/8 финалната фаза на Шампионската лига.

Мачът премина в сериозно надлъгване, битка и малко чисти положения.

Все пак "нерадзурите" създадоха повече опасности и заслужено достигнаха до важното попадение. То падна в 79-ата минута. Лаутаро Мартинес беше изведен сам срещу вратаря, но Облак спаси. Последва добавка от Марко Арнаутович, която Самуел Лино опита да избие от голлинията, но все пак кълбото навести мрежата – 1:0.

Арнаутович  се появи на терена в началото на второто полувреме на мястото на контузилия се Маркус Тюрам.

Реваншът на "Метропилитано" е на 13-и март.

В другия мач от вечерта ПСВ Айндховен и Борусия Дортмунд оставиха развръзката за реванша, след като завършиха 1:1.

Вестфалци откриха резултата в 24-ата минута чрез Дониел Мален, който порази целта с хубав удар. Десет минути след почивката обаче беше отсъдена спорна дузпа за домакините, която Люк де Йонг превърна в попадение.

Следващата среща между двата тима е на 13-и март, когато домакин на зрелището ще е "Сигнал Идуна Парк".