З вездата на Манчестър Юнайтед Джошуа Зиркзее има човек не само за стила си на обличане, но и за подреждането на гардероба. Нидерландският нападател вика личния си стилист Сидни Лучис чак от родината си до Манчестър, за да се погрижи за огромната му колекция от дрехи. Задачата не е просто да избере какво да носи футболистът. Лучис преглежда целия гардероб, отделя ненужните дрехи, подрежда останалите, продава по-скъпите артикули, които Зиркзее вече не иска, и дарява други за благотворителност. Всичко това стилистката показва и в TikTok, където видео от последното ѝ посещение при футболиста събра над 100 000 гледания.

Полет до Манчестър за един гардероб

„Елате с мен да разчистим гардероба на Джошуа Зиркзее“, започва едно от видеата на Лучис. „Джошуа ме попита дали мога да му помогна да реорганизирам гардероба му, да освободим малко пространство за нови неща и всичко да стане чисто и подредено“, обяснява тя.

За целта стилистката пристига със самолет в Манчестър, върши работата си и в някои случаи още на следващата сутрин отново лети към Нидерландия. При последното разчистване я очаквало огромно количество дрехи. Лучис започнала да отделя всичко, което нападателят не носи или дори никога не е обличал. Последвало сериозно пресяване на колекцията му от дизайнерски суичъри и останалите скъпи дрехи. По-ценните артикули, които вече не са необходими на Зиркзее, ще бъдат продадени от стилистката от негово име. Останалата част е отделена за благотворителност.

Всичко по цветове

След голямото разчистване започва и подреждането. Дрехите са сортирани внимателно, включително по цветове, така че гардеробната на футболиста да придобие максимално подреден вид. Освободеното пространство пък има конкретна цел – да бъде запълнено с нови попълнения. И точно тук работата на Лучис става още по-сериозна. Тя не просто подрежда дрехите на нападателя, а отговаря за цялостната му визия.

Иска да изглежда като рапър от 90-те

В друго свое видео стилистката разкрива как протича работата ѝ със Зиркзее, когато трябва да създаде нова визия за футболиста. Първата стъпка е разговор с нападателя, за да разбере как точно иска да изглежда. След това Лучис прави т.нар. mood board с различни идеи и започва да комбинира цели тоалети.

След одобрението на Зиркзее тя поръчва необходимите дрехи и ги доставя за проба. А желанието на нападателя на Манчестър Юнайтед е доста конкретно. Той искал визия, вдъхновена от американските рапъри през 90-те години, но със собствен почерк. „Мисля, че се справихме добре“, коментира Лучис крайния резултат.

Футболистите и модата

Зиркзее отдавна демонстрира интерес към модата и очевидно приема външния си вид достатъчно сериозно, за да има професионалист, който се грижи за него. Така докато треньорският щаб на Манчестър Юнайтед подготвя нападателя за случващото се на терена, Лучис се грижи той да бъде готов и извън него. А преди началото на новия сезон поне един проблем вече е решен – гардеробът на Зиркзее е изчистен, подреден по цветове и има достатъчно свободно място за следващата порция дрехи в стил „рапър от 90-те“.

ПОСЛЕДВАЙТЕ НИ В ИНСТАГРАМ

ПОСЛЕДВАЙТЕ НИ В ТИКТОК

АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА КАНАЛА НИ В YOUTUBE

АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА КАНАЛА НИ ВЪВ VBOX