0

А нглия завърши наравно 0:0 срещу САЩ в мач от група "В" на Световното първенство по футбол и остана начело във временното класиране, но вбеси своите фенове, които освиркаха яростно отбора след измъчения хикс.

В първия мач в групата днес Иран спечели с 2:0 срещу последния в подреждането Уелс.

Пред енергичната преса и движение на националите на САЩ, англичаните доста се поизпотиха за точката. С нея „трите лъва“ са почти сигурни осминафиналисти, като дори минимална загуба в последния мач с Уелс ги класира.

Англия създаде първото положение в десетата минута. Джуд Белингам дриблира в центъра на терена и подаде на Букайо Сака по дясното крило, а той намери Хари Кейн в наказателното поле. Капитанът стреля, но ударът бе блокиран от Уолкър Зимърман и топката мина покрай лявата греда.

По-чистата ситуация обаче бе за американците. В 26-ата минута Уестън Маккени получи топката непокрит на около десет метра от вратата на англичаните, но ударът на халфа мина далеч над напречната греда.

Секунди по-късно Юнус Муса отправи точен удар от далечно разстояние, но в ръцете на Джордан Пикфорд.

Натискът на САЩ продължи и Кристиан Пулишич бе следващият, който опита да вкара гол. Той получи топката на границата на наказателното поле и стреля, но тя се отби от напречната греда на Пикфорд.

Англия се измъкна и в края на полувремето, когато Сержиньо Дест стреля от много удобна позиция в наказателното поле, но Хари Магуайър подложи крак и изби топката.

В заключителните секунди пък Мат Търнър отрази фронтален удар на Мейсън Маунт и първата част завърши при нулево равенство.

През второто полувреме Англия успя да изнесе играта и атакуваше по-често, но стигна до положения едва в добавеното време. Удари на Маркъс Рашфорд и Хари Магуайър бяха уловени от Мат Търнър, след което Хари Кейн стреля с глава покрай вратата.