0

А ржентина победи с 2:0 Полша и двата отбора продължиха напред от група "С" на Световното първенство по футбол. В дълги периоди от мача той приличаше на игра на "пиян морков" - аржентинците си подаваха без прекъсване, поляците само гледаха отблизо: 811 точки паса си размениха Меси и компания, срещу едва 256 успешни подавания за полския тим.

Двукратният световен шампион, който стартира с шокиращото 1:2 от Саудитска Арабия, зае първото място с шест точки, две повече от поляците, които се класират пред мексиканците с по-добра голова разлика.

Мексико надви с 2:1 Саудитска Арабия в другия мач и отпада с един допуснат гол повече.

Аржентина имаше тотално превъзходство през първото полувреме на "Стейдиъм 974", което обаче завърши при нулево равенство. Основна заслуга за това имаше полският вратар Войчех Шчесни, който отрази дузпа на Лионел Меси в 39-ата минута, а редица други удари не попаднаха в целта.

Поляците нямаха този късмет в началото на второто полувреме: Молина получи топката на дясното крило още в първата атака и изпрати нисък пас към дузпата, където Алексис Мак Алистър я засече по диагонал в десния ъгъл на Шчесни за 1:0.

Аржентина продължи да контролира изцяло играта и в 68-ата мин. Хулиан Алварес закова 2:0 с тупалка от упор.

В същото време Мексико допусна попадение при 2:1 срещу Саудитска Арабия и двата отбора отпаднаха от Мондиала.

Аржентина играе с Австралия на 3 декември от 21 ч., а Франция и Полша са на следващия ден от 17 ч.