0

С АЩ и Уелс завършиха 1:1 в изключително оспорван мач от Група В на световното първенство в Катар. Американците откриха в 36-ата минута чрез Тимъти Уеа. Гарет Бейл изравни от дузпа в 82-а минута, което се оказа и достатъчно за точка в полза на "драконите".

Първото интересно положение дойде пред вратата на Уелс. След опасно центриране отдясно Джо Родън насочи топката право към вратата на Уейн Хенеси, но стражът реагира и изби, за да предотврати автогол.
В следващите 20-ина минути темпото на игра не беше особено високо, съответно и положения почти нямаше.

Сякаш от нищото обаче, американците успяха да вземат аванс. След добра комбинация през средата на терена, Тимъти Уеа получи хубав извеждащ пас зад защитата на Уелс и успя да преодолее Уейн Хенеси за 1:0.

Втората част донесе повече агресия от страна на Уелс, което даде своя резултат в 82-рата минута. Цимерман фаулира Кийфър Мур в наказателното поле, заради което беше отсъдена дузпа. Зад топката застана легендарният уелсец Гарет Бейл, който не сбърка за 1:1.