0

Б ългарският шампион Берое победи тима на Студио Загреб с 65:53 (15:19, 12:15, 17:12, 21:7) като гост в Хърватия в двубой от Адриатическата лига по баскетбол за жени. За старозагорки успехът бе втори от двата изиграни мача, с което оглавиха временното класиране.

По-добро второ полувреме осигури триумфа на българския тим, въпреки пасива на почивката.

Радостина Христова бе най-полезна за беройки с 19 точки, 5 борби и 2 асистенции, а Гергана Маданкова допринесе с 16 точки, 6 борби и 2 асистенции.

За домакините от Студио Загреб Антоанет Люис завърши с 21 точки и 8 борби.

Следващата среща за Берое в Адриатическата лига ще бъде българското дерби срещу Монтана 2003, което ще се играе на 16 октомври от 18 часа в зала „Общинска“ в Стара Загора.

В първия кръг на българското първенство при дамите, което ще стартира през уикенда, заралийки гостуват на Локомотив София в зала „Триадица“ от 16 часа на 12 октомври (събота).