0

С ветовният вицешампион Франция се класира за четвъртфиналите на Евро 2024 след скромно 1:0 над Белгия, дошло след нов автогол.

"Петлите" отново не впечатлиха с играта си, но стигнаха до топ 8 на шампионата след по-настойчива игра. Голът падна в 85-ата минута, когато влезлият като резерва Рандал Коло Муани изстреля топката, която рикошира в тялото на Фертонген и подлъга стража Кун Кастелс.

Така от началото на турнира в четири мача Франция има три гола - един от дузпа и два автогола на техните съперници.

Двубоят в Дюселдорф не започна с особено високо темпо и през първото полувреме головите положения практически липсваха.

Франция - Белгия 1/8-финал на Евро 2024
Франция Белгия Франция Белгия Франция Белгия
17

Белгия имаше най-силните си минути в средата на първата част, но най-добрият шанс за "червените дяволи" се оказа изстрел от пряк свободен удар на Кевин де Бройне, който вратарят на французите Майк Менян изчисти с крак.

Франция започна второто полувреме много по-активно. "Петлите" успяха да притиснат съперника си, но ударите на нападателите им отново не намираха целта.

Накрая по-голямата настойчивост на „петлите“ се отблагодари и те стигнаха заслужено до следващия кръг.

На четвъртфиналите Франция ще играе с победителя от мача между Португалия и Словения, който е по-късно тази вечер.