0

Испанският национален отбор превърна във футболна фиеста първия си мач на мондиала в Катар с разгром 6:0 над Коста Рика в група Е, в която по-рано Япония хвърли бомбата с бой 2:1 над германците.

Летящият старт на тима на Луис Енрике осигури Дани Олмо с гол още в 11-ата мин., след 10 мин. Асенсио направи 2:0, а още 10 мин. По-късно от дузпа Феран Торес увеличи на 3:0.

При решен мач и без много напрягане през второто полувреме „Ла Роха“ зарадва феновете си с още голове – в 54-ата Торес вкара четвъртото попадение, а в 75-ата Гави закова 5:0 след асистенция на Алваро Мората. В 90-ата Солер наказа пореден гаф на бившия вратар на Реал Мадрид Кейлор Навас за 6:0, а във втората минута от добавеното време хубава комбинация изведе Мората удобно и той фиксира 7:0.

Много по-кървав се очертава следващият мач на Испания – в неделя срещу падналия по-рано от Япония 4-кратен световен шампион Германия.

Група Е, първи кръг:

Испания – Коста Рика - 7:0 (3:0)
стадион: Ал Тумама (Доха), 40 013 зрители

Испания: Унай Симон, Сесар Аспиликуета, Родри, Аймерик Лапорт, Жорди Алба (64-Алехандро Балде), Гави, Серхио Бускетс (64-Коке), Педри (57-Карлос Солер), Феран Торес (57-Алваро Мората), Марко Асенсио (69-Нико Уилямс), Дани Олмо;
Селекционер: Луис Енрике (Испания)

Коста Рика: Кейлор Навас, Карлос Мартинес (46-Кендал Уотсън), Кейшер Фулер, Оскар Дуарте, Франсиско Калво, Браян Овиедо (82-Роналд Матарита), Жоел Кембъл, Селсо Борхес (72-Брандън Агилера), Йелцин Техеда, Йевисон Бенете (61-Браян Руис), Антони Контрерас (61-Алваро Самора);
Селекционер: Луис Фернандо Суарес (Колумбия)

голмайстори: 1:0 Дани Олмо 11, 2:0 Марко Асенио 21, 4:0 Феран Торес 31-дузпа, 54, 5:0 Гави 75, 6:0 Карлос Солер 90, 7:0 Алваро Мората 90+2

главен съдия: Мохамед Мохамед (ОАЕ)
жълти картони: Коста Рика: Франсинко Калво, Джоел Кембъл

Германия – Япония 1:2, Испания – Коста Рика 7:0.