0

Ф утболистите на Гана показаха завидна точност, като вкараха 3 гола на Южна Корея с... 3 точни удара. И така „черните звезди“ спечелиха първата си победа на Мондиал 2022 – 3:2 над азиатците.

Този резултат дава добър шанс на африканския състав да се пребори за място на осминафиналите. „Червените звезди” дръпнаха през първата част чрез попадения на Мохамед Салису (24) и Мохамед Кудус (34). Противникът обаче успя да изравни след два гола на Гуе-Сюнг Чо в рамките на три минути - в 58-ата и 61-ата. Ганайците обаче имаха последната дума и след още един гол на младата звезда на Аякс Кудус - в 68-ата, взеха победата.

За „черните звезди“ това е втори пореден трилър с пет гола, след като в миналия кръг отстъпиха на Португалия с 2:3.