0

С месената ни двойка се класира за втория кръг на международния турнир по бадминтон в Кайро (Египет).

Габриела Стоева и Евгени Панев, които преодоляха квалификациите, спечелиха без игра след отказ на съперниците им – представителите на домакините Юсиф Мохамед и Гана Елвазери. Утре нашите ще играят с четвъртите поставени Ян Ортю и Каролин Раклос (Швейцария).

Мартин Хлебарски и Панев загубиха на двойки мъже от египтяните Абделрахман Абделсатар и Монтасер Махмуд с 18:21, 10:21 за 25 минути.

По-рано другата част от сестри Стоеви – Стефани, стартира с победа на сингъл при дамите. Тя нямаше проблеми срещу Садхана Фенелон (Индия) и я отнесе за 26 минути с 21:10, 21:10. Следващата й съперничка ще бъде водачката в схемата Вивиен Шандорази (Унгария).