Н а световното първенство често могат да бъдат забелязани играчи с дупки на чорапите по време на световното първенство.
Не става въпрос за ниско качество, нито пък за мода, а за комфорт, уточнява The Athletic. Някои марки умишлено ги произвеждат много стегнати, за да не се нарушава цялостта на логото. Това обаче създава неудобство, особено след като в тях трябва да се поберат и предпазните кори. За да облекчат натиска в мускула при високите температури, футболистите правят по няколко разреза.
Тази тенденция се забелязва във футбола от няколко години, макар лекари да твърдят, че няма научно обяснение. Според тях играчите се движат толкова много, че потенциални проблеми с оток не са в челните места на списъка на рисковете по време на мач.

















