0

И спания вече е на една стъпка от титлата на Европа! Иберийците се класираха за финала на Евро 2024, след като победиха Франция с 2:1 в първия полуфинален мач на шампионата, игран в Мюнхен.

До успеха на испанците се стигна след обрат в рамките на първото полувреме, след като още в 9-ата минута Рандал Коло Муани откри за „петлите“. С невероятен гол 16-годишният Ламин Ямал изравни, а Дани Олмо осъществи обрата след само 4 минути.

Испания победи Франция на полуфинала на Евро 2024
Ламин Ямал Испания Франция Испания Франция
58

През втората част попадения нямаше и така Испания продължи към големия финал в Берлин, докато "петлите" напуснаха турнира.

"Ла Фурия Роха" се класира за пети път на финал на европейско първенство, като в последните четири случая - три пъти вдигна трофея. Полуфиналът между Нидерландия и Англия ще определи другия финалист на Евро 2024.

Ламин Ямал стана най-младият голмайстор на финали на европейско. Наставникът на Франция Дидие Дешан пък се прости с надеждата да стане първият, печелил европейска и световна титла и като играч, и като треньор.