0

М атей Казийски и тимът му Итас Трентино (Тренто) завършиха с категорична победа редовния сезон в италианската Суперлига.

Воденият от Анджело Лоренцети отбор надигра с 3:0 (25:18, 25:20, 25:22) Модена. Българинът игра само в първите два гейма, но това не му попречи да бъде най-резултатен в двубоя с 14 точки (2 аса, 2 блока, 71% ефективност в атака). Тренто финишира на второ място с актив от 44 точки (14 победи, 8 загуби), а Модена е трети с 40 точки (12 победи, 10 загуби). В четвъртфиналните плейофи тимът на Казийски излиза срещу Веро Волей (Монца), който завърши на седма позиция в класирането.

Националът Александър Николов и шампионът Кучине Лубе (Чивитанова) пък загубиха с 0:3 (16:25, 19:25, 20:25) гостуването си на лидера Сър Сейфти Суса (Перуджа). Българският посрещач записа 9 точки. Лубе завърши на четвърто място и в плейофите ще играе срещу петия Верона Волей, който е воден от Радостин Стойчев, а в състава е националът Алекс Грозданов.