0

А лександър Везенков отбеляза 5 точки и направи 2 борби за 10 минути и 55 секунди игра в рамките на 4 престоя, при загубата на клубния си Сакраменто Кингс от Ню Йорк Пеликанс със 123:135 (23:34 35:30 31:34 34:37) в среща от редовния сезон на НБА.

С поражението Сакраменто загуби шанс да се класира в първите 6 тима за директно участие в плейофите.

Най-добрият спортист на България за изминалата година започна вечерта на пейката, но още в първата част треньорът Майк Браун му гласува доверие след неубедително начало на Сакраменто. В този момент той се задържа едва 2.47 минути, в които успя да се отчете с 1 борба. След това Везенков се появи за кратко и в началото на втората четвърт.

В заключителната част от мача, в който Сакраменто продължаваше да губи в резултата, Майк Браун даде отново възможност на Везенков, който се появи на паркета за трети път и бързо успя да наниже 5 точки. В самия край българинът влезе за кратко за последен път в мача.