0

О тборът на Мароко ще играе за първи път в своята история на четвъртфинал на световно първенство. "Лъвовете от Атлас" стигнаха до историческото класиране след победа с 3:0 при дузпите над световния шампион за 2010 година Испания. В редовното време и продълженията мачът завърши 0:0, а при дузпите вратарят на Мароко Ясин Буну спаси две дузпи, а съперникът не успя да реализира нито един от трите си удара.

Мачът на стадион "Едюкейшън Сити" в Ал Раян в Катар започна с малко по-активна игра на Мароко, което продължи до около петнадесетата минута. В този период символичните домакини отправиха обаче само един удар чрез Ашраф Хакими, но той бе неточен.

Постепенно Испания пое контрол над играта и с многобройни подавания по широчината на терена не даваше възможност на съперника си да организира контраигра.

През второто полувреме играта продължи да се води в половината на "лъвовете от Атлас". Старши треньорът на испанците Луис Енрике опита да промени нещо с включването на голмайстора на тима Алваро Мората, който замени Асенсио.

Точно Мората можеше да открие резултата в 82-рата минута, но ударът му с глава премина високо над вратата.

До края на редовните 90 минути гол не падна, но Испания продължи да стяга обръча около вратата на Ясин Буну и в продължението от 30 минути.

Мароко пропиля златна възможност да поведе в 104-тата минута, когато при една от  малкото си възможности резервата Уалид Шедира се вклини между защитниците на Испания, но ударът му с левия крак бе спасен от вратаря Унай Симон.

Най-добрият шанс за гол за Испания обаче дойде в 123-тата минута, когато влезлият секунди по-рано Пабло Сарабия засече центриране от левия фланг, но ударът му облиза десния дирек на вратата на Буну.

При дузпите нито един от испанските играчи не успя да вкара гол - Пабло Сарабия уцели левия страничен стълб при първата дузпа, а при следващите две вратарят на Мароко Ясин Буну спаси ударите на Карлос Солер и Серхио Бускетс.

За Мароко в същото време вкараха Абделхамид Сабири, Хаким Зийеш и Ашраф Хакими, а пропуск направи единствено Бадр Бенун.

На четвъртфиналите Мароко ще играе с победителя от последния осминафинал, в който съперници са Португалия и Швейцария.