К рилото на Бразилия Габриел Мартинели направи любопитно сравнение между Мондиал 2026 и английската Висша лига. Футболистът на Арсенал смята, че английското първенство остава по-интензивно от световното първенство, но посочи жегите в Северна Америка като основна причина за това.
„Не мисля, че Мондиалът е по-тежък. Висшата лига е изключително натоварваща. Заради горещините тук играчите не могат да поддържат същото темпо, както в Англия. Освен това понякога не си свикнал да играеш с всички съотборници в националния отбор. Въпреки това световното първенство е прекрасно, има мачове с високо качество и висока интензивност“, заяви Мартинели.
Готов да замени Рафиня
Нападателят беше попитан дали вижда себе си като заместник на контузения Рафиня, който получи травма в бедрото.
„Преди всичко сме тъжни заради случилото се с Рафа и се молим да се възстанови възможно най-бързо. Пред нас има много качествени футболисти. Предпочитам да играя по левия фланг, но съм играл доста и отдясно в Арсенал. Решението е на треньора. Всички даваме най-доброто от себе си“, коментира той.
По-късно Мартинели дори се пошегува с готовността си да помогне на отбора във всяка роля.
„Казвал съм, че предпочитам лявото крило, но ако Анчелоти ми каже да играя десен бек, ще му отговоря: „Разбира се, мистър! Слагайте ме там“, засмя се бразилецът.
За Шотландия: Чака ни тежък мач
Бразилия се изправя срещу Шотландия в последния си двубой от груповата фаза, а Мартинели очаква сериозен тест.
„Ще бъде труден мач. Те имат много качествени футболисти. Познавам добре Джон Макгин от мачовете срещу Астън Вила, а Робъртсън е играч от най-висока класа. Със сигурност ще излязат да ни победят, но и ние работим здраво. Надявам се да спечелим.“
Бразилия иска да остане в САЩ
Крилото призна, че „селесао“ държи да завърши на първо място в групата, за да остане базирана в САЩ.
„Искаме да победим Шотландия и да завършим първи. Ако останем тук, ще продължим да ползваме същия хотел и тренировъчна база, които са фантастични. Ако сме втори, трябва да пътуваме до Мексико и това променя цялата програма. Затова мислим само за победа.“
Готови да тичат повече за Неймар
Мартинели говори и за завръщането на Неймар.
„Всички знаят качествата му. Той е на много високо ниво и се вижда колко е мотивиран. Щастливи сме, че е с нас. Ако трябва да тичаме с 20 или 30 процента повече, за да извлечем максимума от Неймар, Винисиус или който и да е друг, ще го направим. Искаме да спечелим световната титла.“
Карти, видеоигри и добро настроение
Според нападателя отличната атмосфера в лагера е един от козовете на Бразилия.
„Постоянно сме заедно. Играем карти, видеоигри, шегуваме се. Това прави обстановката много лека. Ако нещата вървят добре извън терена, те обикновено вървят добре и на него. Надяваме се да останем тук до самия финал на 19 юли.“
Мартинели завърши с мечтата си за турнира:
„Знам колко важна е Световната купа за Бразилия. Много съм щастлив, че ще прекарам рождения си ден тук. Надявам се да сме на финала и да спечелим трофея. Това би бил най-хубавият подарък – не само за мен, а за всички бразилци.“

















