К рилото на Бразилия Габриел Мартинели направи любопитно сравнение между Мондиал 2026 и английската Висша лига. Футболистът на Арсенал смята, че английското първенство остава по-интензивно от световното първенство, но посочи жегите в Северна Америка като основна причина за това.

„Не мисля, че Мондиалът е по-тежък. Висшата лига е изключително натоварваща. Заради горещините тук играчите не могат да поддържат същото темпо, както в Англия. Освен това понякога не си свикнал да играеш с всички съотборници в националния отбор. Въпреки това световното първенство е прекрасно, има мачове с високо качество и висока интензивност“, заяви Мартинели.

Готов да замени Рафиня

Нападателят беше попитан дали вижда себе си като заместник на контузения Рафиня, който получи травма в бедрото.

„Преди всичко сме тъжни заради случилото се с Рафа и се молим да се възстанови възможно най-бързо. Пред нас има много качествени футболисти. Предпочитам да играя по левия фланг, но съм играл доста и отдясно в Арсенал. Решението е на треньора. Всички даваме най-доброто от себе си“, коментира той.

По-късно Мартинели дори се пошегува с готовността си да помогне на отбора във всяка роля.

„Казвал съм, че предпочитам лявото крило, но ако Анчелоти ми каже да играя десен бек, ще му отговоря: „Разбира се, мистър! Слагайте ме там“, засмя се бразилецът.

За Шотландия: Чака ни тежък мач

Бразилия се изправя срещу Шотландия в последния си двубой от груповата фаза, а Мартинели очаква сериозен тест.

„Ще бъде труден мач. Те имат много качествени футболисти. Познавам добре Джон Макгин от мачовете срещу Астън Вила, а Робъртсън е играч от най-висока класа. Със сигурност ще излязат да ни победят, но и ние работим здраво. Надявам се да спечелим.“

Бразилия иска да остане в САЩ

Крилото призна, че „селесао“ държи да завърши на първо място в групата, за да остане базирана в САЩ.

„Искаме да победим Шотландия и да завършим първи. Ако останем тук, ще продължим да ползваме същия хотел и тренировъчна база, които са фантастични. Ако сме втори, трябва да пътуваме до Мексико и това променя цялата програма. Затова мислим само за победа.“

Готови да тичат повече за Неймар

Мартинели говори и за завръщането на Неймар.

„Всички знаят качествата му. Той е на много високо ниво и се вижда колко е мотивиран. Щастливи сме, че е с нас. Ако трябва да тичаме с 20 или 30 процента повече, за да извлечем максимума от Неймар, Винисиус или който и да е друг, ще го направим. Искаме да спечелим световната титла.“

Карти, видеоигри и добро настроение

Според нападателя отличната атмосфера в лагера е един от козовете на Бразилия.

„Постоянно сме заедно. Играем карти, видеоигри, шегуваме се. Това прави обстановката много лека. Ако нещата вървят добре извън терена, те обикновено вървят добре и на него. Надяваме се да останем тук до самия финал на 19 юли.“

Мартинели завърши с мечтата си за турнира:

„Знам колко важна е Световната купа за Бразилия. Много съм щастлив, че ще прекарам рождения си ден тук. Надявам се да сме на финала и да спечелим трофея. Това би бил най-хубавият подарък – не само за мен, а за всички бразилци.“

ПОСЛЕДВАЙТЕ НИ В ИНСТАГРАМ

ПОСЛЕДВАЙТЕ НИ В ТИКТОК

АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА КАНАЛА НИ В YOUTUBE

АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА КАНАЛА НИ ВЪВ VBOX