0

А лександър Николов и Кучине Лубе Чивитанова се класираха за полуфиналите на Шампионската лига по волейбол за мъже. Италианският вицешампион победи гостуващия Халкбанк (Турция) с 3:1 (25:23, 20:25, 25:15, 25:23) за 107 минути в среща-реванш от четвъртфиналите. Чивитанова спечели и първия мач като гост с 3:1 (25:21, 25:21, 25:27, 25:22) преди седмица. Българският национал беше титуляр за Кучине Лубе и реализира 17 точки, ставайки вторият най-резултатен играч за отбора си. С 18 точки приключи Марлон Ант. Французинът Ървин Нгапет се отличи със 17 точки за Халкбанк.

На полуфиналите Кучине Лубе Чивитанова ще играе с победителя от двойката Трентино (Италия) - Берлин Волей (Германия). Почти сигурно ще има ново дерби с италианския шампион, който спечели срещу германците с 3:0 в първия мач. Втората среща е насрочена за тази вечер.