0

Ш ампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже.

Играчите от Самоков, които преди няколко дни завоюваха Суперкупата на страна за трети път в историята си, спечелиха лесно срещу гостуващия Спартак Плевен с 99:81 (32:20, 23:15, 24:23, 20:23). Така тимът зарадва своя старши треньор Любомир Киров, който празнуваше рожден ден.

Домакините диктуваха събитията на паркета през целия двубой. Те имаха преднина от 20 точки на полувремето при 55:35, а през третата част достигнаха до 73:45.

Седем играчи на Рилецо завършиха с двуцифрен точков актив, но най-резултатни бяха Джордан Сешън с 16 точки и Юре Планинич с 15.

За плевенчани се отличиха Амад Ранд с 19 точки и Трей Холоуел с 15.

В следващия кръг на 12 октомври Рилски спортист ще гостува на Миньор 2015, докато Спартак Плевен ще почива.

На старта на шампионата вчера Миньор 2015 победи като гост Шумен с 90:74 (23:23, 24:8, 26:19, 17:24).