0

Р илски спортист загуби от естонския Калев/Крамо с 61:87 (9:17, 16:17, 20:29, 16:24) като домакин в „Арена Самоков“ във втория си мач от група F на турнира за Купата на ФИБА Европа.

Поражението бе второ поредно за баскетболния ни шампион, докато за гостите пък бе втори успех и те оглавяват временното класиране.

Изключително лошо начало, в което съперникът дръпна с 12:0, усложни много задачата на Рилецо и до голяма степен предреши сблъсъка.

Нашите отбелязаха първите си точки в двубоя едва след два точни наказателни удара на Христо Бъчков при оставащи по-малко от четири минути от първата четвърт за 2:12. Пропуските за самоковци продължиха и първият кош от игра бе дело на Деян Карамфилов повече от 7 минути след началото на мача за 5:12, а откриващата част приключи с аванс от 17:9 за естонците.

Отборът на Калев поддържаше преднина около десетина точки през втория период, а в един момент поведе с 14 при 30:16, преди Рилски спортист да намали пасива си до 25:34 в края на първото полувреме.

И след почивката българският тим не успя да се противопостави по-съществено на гостите, които увеличиха преднината си до 18 точки за финал на третата част при 63:45. В последната четвърт бе отбелязана и най-голямата разлика в двубоя – 18 точки в полза на Калев/Крамо.

Самоковци отстъпиха в ефективността на стрелбата от игра (31%-49.3%) и в борбата под коша (40-48).

Юре Планинич бе най-резултатен за Рилски спортист и завърши с „дабъл-дабъл“ от 20 точки и 10 борби, но единственият друг състезател на домакините, който достигна границата от 10 точки, бе Алекс Симеонов, отчел се с 10 точки и 4 борби.

На самоковци предстои домакинство на френския Льо Портел на 22 октомври в следващия кръг на Купата на ФИБА Европа, а преди това, на 20 октомври, гостуват на Левски от 17 часа в зала „Триадица“ в София в двубой от Националната баскетболна лига.