0

С акраменто Кинг записа впечатляващ успех с 123:89 (32:27, 36:18, 31:20, 24:24) в гостуването си на Торонто Раптърс от редовния сезон в НБА. "Кралете" изиграха много силен мач и не оставиха почти никакви шансове на своя съперник. Българското крило Александър Везенков обаче пропусна и този мач, макар вече да има индикации, че е здрав и може да се завърне на терена след контузията в глезена, която лекува повече от месец.

След сравнително равностойна първа четвърт, в която гостите взеха минимална преднина, след това Кингс поеха инициативата и започнаха да трупат преднина, която на полувремето достигна до 23 точки при 68:45.

Доминацията на гостите продължи и в третата четвърт, в която те бяха близо до това да направят разликата в резултата 40 точки, след като в един момент водеха с 93:55. В последната четвърт възпитаниците на Майк Браун понамалиха оборотите, а и наставникът даде шанс на част от резервите си да поиграят, но въпреки това Сакраменто не допусна съперникът му да се върне в мача и оформи успеха си със 123:89.

Ди'Арън Фокс бе над всички в мача със своите 20 точки, 4 борби и 5 асистенции, Малик Монк също се представи силно за гостите със 17 точки, 2 борби и 2 асистенции, а Домантас Сабонис оформи поредния си трипъл-дабъл от 13 точки, 17 борби и 10 асистенции.

За домакините единствено Гари Трент бе на прилично ниво с 18 точки, 6 борби и 2 асистенции. Съотборниците му обаче не го подкрепиха особено, като Очай Агбаджи завърши срещата с 13 точки, а Джеймиъс Рамзи бе с 11.

Така Сакраменто записа втора поредна победа и с 40 успеха и 28 поражения е на 6-ата позиция в Западната конференция. Торонто пък допусна 8-о поредно поражение и остава на 12-ото място на Изток с 23 победи и 46 загуби.