0

С упер обрат над Турция класира Нидерландия за полуфиналите на Евро 2024! Самет Акайдън откри резултата за турците в 35-ата минута на двубоя, но „лалетата“ стигнаха до крайния успех след два гола в рамките на 7 минути.

Първо Стефан де Врай изравни в 70-ата минута, след като се извиси най-високо след центриране от ъглов удар и забоде топката във вратата на съперника.

В 76-ата минута Шави Симонс намери Дензъл Дъмфрийс на десния фланг и пусна перфектен пас по земя, който намери Коди Гакпо на втора греда, а нападателят се пребори с персоналния си пазач и макар да не уцели по най-чистия начин топката, съумя да я изпрати във вратата на Мерт Гюнок - 2:1 за Нидерландия! В официалната статистика обаче попадението бе записано като автогол на Мерт Мюлдюр.

Двубоят бе интересен, като Нидерландия имаше предимство, особено във владението на топката, но през първата част не успя да покаже достатъчно в атакуващ план. През второто полувреме тимът на Роналд Куман натисна значително и логичното се случи.

На полуфиналите Нидерландия ще се изправи срещу Англия, който по-рано се наложи над Швейцария след изпълнения на дузпи.